Data: 13.05.2006, sobota

Mistrzostwa AGH w Kolarstwie Górskim

Trasa: Bodzów
Dystans: 40 km
Rowerzystów: 8
Gleb: 0
Gum: 0
Charakterystyka:
Wyścig / Maraton
Wyjazd AZSowy

Podczas juwenaliów pośród bogactwa różnorodnych imprez organizowane są również zawody sportowe. Jedną z propozycji aktywnego wypoczynku przedstawiła Sekcja Turystyki Rowerowej AZS AGH. W przygotowanych przez nią Mistrzostwach AGH w Kolarstwie Górskim mogli wziąć udział studenci i pracownicy AGH.


W pogodny sobotni poranek, na skałkach w Bodzowie zebrała się kilkudziesięcioosobowa grupa miłośników dwóch kółek. Oczywiście nie mogło zabraknąć szprychowej drużyny, która startowała w składzie: Miszczu, Buli, MC i Sara przy dopingu Paulinki, Agaty, Kuby i Azara. No może ten ostatni zbyt nas nie dopingował, gdyż pomylił godzinę startu, ale w każdym razie przyjechał. Zawodnicy, wśród których była także zaprzyjaźniona ekipa AZS PK, mieli do pokonania krótką, lecz wymagającą trasę. Wiodła ona poprzez piaszczysty tor motocrossowy, następnie kamienistym podjazdem i wąską krętą ścieżką wśród krzewów. Jedna pętla miała 1100m, panowie mieli do pokonania 4,5, panie 2,5 okrążenia.


Gdy z linii startu ruszyło 30 zawodników i 3 zawodniczki, w powietrze wzbiły się tumany kurzu. Od samego początku na prowadzenie wysunęli się faworyci Jacek Dudek (V rok MN) i Roman Pietruszka (I rok Odl.) za ich plecami trwała zacięta walka o dalsze miejsca. Zupełnie niefartownie zaczął MC, który już na początkowych metrach zerwał łańcuch. Ja i Sara znaleźliśmy się w okolicach 14 miejsca i jechaliśmy tak razem przez dwa okrążenia. Na początku trzeciego, gdy zdublowali nas Jacek z Romanem, Sara złapał się z nimi i awansował na miejsce 11. Buli, który przyjechał zaraz przed startem, w zasadzie to w momencie, gdy już ustawialiśmy się do wyścigu, znalazł się w okolicach 20 miejsca. Dla części zawodników, sporym wyzwaniem było przejechanie trasy, w bardziej piaszczystych fragmentach trasy powszechnym było podbieganie z rowerami. Z przyczyn technicznych zawodów nie ukończyło sześciu zawodników. Tym czasem czołowa dwójka po zdublowaniu ponad połowy stawki, dopingowana przez grupkę kibiców, zbliżała się do mety. Po emocjonującym finiszu lepszym okazał się bardziej doświadczony Jacek Dudek, który osiągnął czas 16min 50s, wyprzedzając drugiego Romana Pietruszkę o przysłowiowy błysk szprychy. Trzeci na mecie zameldował się Piotr Mucha z Politechniki Krakowskiej, ze stratą 1min 15s. Wśród szprych najlepszy był Sara (11 miejsce), ja dojechałem na 14 pozycji a Buli na 18. Wśród pań bezapelacyjnie wygrała Agnieszka Krok (PK) wyprzedzając Joannę Jaśkiewicz (I rok FiIS) o 4min, oraz Agatę Siudak (PK) o 9min 34s. Po przeszło trzydziestu dwóch minutach dotarł na metę ostatni zawodnik i przyszła pora na wręczenie dyplomów i nagród. Po tej uroczystości udaliśmy się na wały w celu obalenia tradycyjnego browarka i spokojnie udaliśmy się do domów. (Tylko Buli z Agatą się gdzieś spieszyli;)
EPILOG:
My sie nigdzie nie spieszylismy, my po prostu tak szybko jezdzimy!! ;D (buli)


Kompletne wyniki tutaj

Autor relacji:

miszczu komin

login nr m-ce open m-ce kat. czas rating open rating
sara
AGH
27 11 / 24 6 / 17 00:21:55 76,806% 76,806%
miszczu komin
AGH
23 14 / 24 9 / 17 00:22:20 75,373% 75,373%
buli
AGH
32 19 / 24 12 / 17 00:31:32 53,383% 53,383%
mc
AGH
24 - / 24 - / 17 DNF - -

* rating - czas zwycięzcy kategorii / czas zawodnika
** rating open - czas zwycięzcy wyścigu / czas zawodnikaUczestnicy:

azari
Piotr Idzi
buli
Dominik Grządziel
lorzu
Kuba Lortz
mc
Michał
miszczu komin
Przemek Mrozek
?
agata
Agata
paulinka
Paulina Mrozek
sara
Michał Sarapata

Zdjęcia:

Tagi:

brak

Komentarze:

brak

Dodaj komentarz: