Data: 18.04.2009, sobota

W poszukiwaniu małych czerwonych rowerków

Mapa Szlak Rowerowy Gminy Wieliczka Trasa: szlak rowerowy gminy wieliczka
Dystans: 61 km
Rowerzystów: 7
Gleb: 1
Gum: 0
Czerwony szlak rowery gminy Wieliczka. Możnaby go nazwać szlakiem zagrożonym wyginięciem. Nie zostało wiele przedstawicieli gatunku, a te które jeszcze żyją, nie mają się najlepiej.

Szlak dość ciekawy bo pokazuje południowo - wschodnią część Krakowa, z tej lepszej strony. Kto uważa, że jest tam płasko, powinien go przejechać. Około 25km samego szlaku ponad 500m przewyższeń. Płasko to nie jest.

W zdecydowanej większości jest to szosa. Dzięki temu mamy szanse kilkakrotnie złamać ogranicznie prędkości w terenie zabudowanym. Poza tym jest kilka miłych niespodzianek. Schody które można podjechać i pocwiczyć technikę. Sympatyczny kawałek w lasku, z wieloma patyczkami czającymi się na Twój hak od przerzutki. Bardzo miłe dla oka widoki na Kraków i Zalew w Dobczycach. Oraz z racji, przytoczonego wyżej wyginania szlaku, przynajmniej kilkakrotne pokonywanie trasy na azymut i ćwiczenie orientacji w terenie.

Może kiedyś, gdy czasy będą spokojne i luźne udą sie pomóc, w kwestii reprodukcji małych czerwonych rowerków na drzewach i słupach. Póki co, zamieszczamy poniżej gps tracka z wyjazdu. Może pomoże on satelitarno - nawigacyjnym bikerom w pokonaniu trasy. Choć z góry musimy dodać, że nie jest wolny od kilku azymutów.

Podsumowując, polecamy czasem wyskoczyć na wschód. Choćby po to, żeby wrócić z roweru, przez inną stronę miasta :)

Mapa, track i dane szlaku


Autor relacji:

azari


Uczestnicy:

slomka
Szymon Sokołowski
Gleby: 1
dorotka
Dorota Radomańska
?
skrazt
Marcin
sara
Michał Sarapata
abdul
Artur
miszczu komin
Przemek Mrozek
azari
Piotr Idzi

Zdjęcia:

Tagi:

Wieliczka Szlak Rowerowy Wieliczka

Komentarze:

brak

Dodaj komentarz: