Data: 16.01.2011, niedziela

Lasek Wolski na żółto i na niebiesko

Mapa Lasek Wolski, szlak żółty i niebieski Trasa: MG - niebieski dookoła lasku wolskiego - żółty do Przegorzał - domki
Dystans: 42 km
Rowerzystów: 3
Gleb: 1
Gum: 0
Korzystając z odwilży i naszych nowych GPS pojechaliśmy do Lasku Wolskiego na nowo odkrywać zapomniane szlaki.

We wczesny niedzielny poranek spotkaliśmy się tam gdzie zwykle. Pogoda większości osób nie zachęciłaby do opuszczania ciepłych domków, ale my oczywiście pod tym względem mocno różnimy się od statystycznego Polaka. Dla mnie dodatkową motywacją była chęć sprawdzenia świeżo zakupionego Garmina Edge 500. Gdy przyjechałem na miejsce zbiórki okazało się, że również Abdul stał się posiadaczem nawigacji w wydaniu rowerowym. Zapowiadał się więc mały test porównawczy.
Zabawki, zabawkami, ale spotkaliśmy się po to, żeby jeździć na rowerach. Gdy już byliśmy w komplecie, niejako odruchowo ruszyliśmy w stronę Lasku Wolskiego. Mając na uwadze warunki odwilżowe, spodziewaliśmy się mocnego brodzenia w błocie. Z drugiej strony brak śniegu zachęcał do aktywniejszej eksploracji nieutwardzonych ścieżek. I tak, niedojeżdżając nawet na szczyt Alei Waszyngtona odbiliśmy w prawo na zielony szlak, żeby powłóczyć się u podnóży Sikornika. Nie licząc serii powalonych drzew i paru jęzorów lodu na początku ścieżki, jechało się bardzo dobrze i przyjemnie. Dylemat, którędy pod ZOO rozwiązałem autorytarnie, narzucając podjazd asfaltem. W zamian obiecałem, że pod ZOO będziemy jeszcze tego dnia podjeżdżać terenem. W mojej głowie był już wcześniej wymyślony plan złapania tracka Niebieskiego szlaku okrężnego, drugiego najdłuższego szlaku w Lasku, który nomen omen jest przez nas raczej pomijany. Najpierw jednak musieliśmy się dostać pod Kopiec Piłsudskiego. Postanowiliśmy nie zatrzymywać się pod ZOO, lecz na szczycie Kopca. Przy okazji, mogliśmy sprawdzić poprawność pomiaru wysokości w GPSach. U mnie ten pomiar w ogóle dziwnie cały dzień działał, ale akurat na Kopcu mieliśmy z Abdulem podobne wskazania 382m npm, co dość dobrze oddawało rzeczywistą wysokość (kopiec ma dokładnie 383,6 m).
Gdy już zaczęliśmy troszkę marznąć, ruszyliśmy w dalszą drogę. Mniej więcej do Polany pod Dębiną szlak ten jest nam dobrze znany, jednak dalszy odcinek był dla nas kompletną zagadką. Ja jechałem tym odcinkiem drugi raz po kilkuletniej przerwie, pozostali nie byli tam nigdy wcześniej. Zdecydowanie było ciekawie. Po kilku zjazdach i podjazdach, trafiliśmy na trawers w poprzek stromego i oczywiście śliskiego zbocza. Rzuciłem do Adbula, że trudno będzie to przejechać i po kilku sekundach szorowałem bokiem po ziemi i po kamieniach. Wypadek ten był dla mnie dość bolesny, ale ucierpiał głównie mój rower. W moim nowiutkim świeżo zaplecionym kole, musiały już wcześniej rozprężyć się niektóre szprychy, i przy silnym uderzeniu obręcz mocno się rozcentrowała. Niestety konieczne było chociaż zgrubne wycentrowanie, bo opona tarła o widełki. Po kilku minutach kręcenia nyplami, mój rower był gotowy do dalszej jazdy.
Od tego miejsca zaczęły się jednak dość strome podjazdy, a my jednak w optymalnej formie jeszcze nie jesteśmy. Było więc trochę podchodzenia, nie bez walki, ale jednak. Potem był jeszcze jeden kawałek zjazdu, który jakoś szybko się skończył i ostatni odcinek pod górę do ZOO. Znów było to nieco ponad nasze siły i buty poszły w ruch. Tak czy owak, cały niebieski szlak przebyliśmy i pozostał nam tylko jeden problem do rozwiązania. Jaki wybrać zjazd, żeby mocnym akcentem zakończyć ten wyjazd. Padło na żółty szlak do Przegorzał – swego czasu nasz ulubiony. Ruszyliśmy szybko i po paru minutach byliśmy już na dole. Zanim się rozjechaliśmy do domów, zeszło nam kilkanaście minut na rozmowach na różne tematy. Wygodniej było, by gdzieś usiąść przy piwie, ale tak naprawdę wszyscy spieszyli się do domów...

Autor relacji:

miszczu komin


Uczestnicy:

abdul
Artur
miszczu komin
Przemek Mrozek
Gleby: 1
sara
Michał Sarapata

Zdjęcia:

Tagi:

gps Lasek Wolski

Komentarze:

azari
Piotr Idzi
19:57 16.01.2011
fiu fiu fiu, to widzę że nowych zabawek przybyło :) wychodzi na to, że każdy miał gpsa na wyjeździe i teraz nie wiadomo kto ma wrzucić tracka? :)
azari
Piotr Idzi
19:58 16.01.2011
gleba chyba taka dość? :)

Abdul, gratuluje pozycji lidera! :)
abdul
Artur
22:15 16.01.2011
A dzięki, może do pierwszych maratonów ją jakoś utrzymam :)
sara
Michał Sarapata
23:50 20.01.2011
Fajna i szybka relacja z gadżeciarskiego wyjazdu :)
Dokładnością pomiaru wysokości mój Pentagram wyraźnie uległ Waszym zabawkom, wskazując na kopcu 420m
azari
Piotr Idzi
01:06 21.01.2011
Po prostu Sara jesteś najwyższy :) Fajna relacyjka :)
abdul
Artur
09:26 21.01.2011
Miszczu się powoli rozpędza. Masz jakieś jeszcze relacje w zanadrzu? :) PS: Poprawiłem wysokość KP a co do podchodzenia to ja kojarzę tylko te kawałki gdzie nie było trakcji ;P
miszczu komin
Przemek Mrozek
15:42 21.01.2011
Aktualnie z wyjazdów na których, byłem relacji nie mają jeszcze zeszłoroczne maratony w Krynicy i Krakowie. Do maratonu w Krakowie planuję przysiąść dziś w pociągu (jadę do Rzeszowa), więc pewnie za kilka dni może się pojawić (a może nie;)
abdul
Artur
22:48 21.01.2011
Jeśli rozumiesz 2010 jako zeszłoroczne to się nie musisz śpieszyć :P ;)
azari
Piotr Idzi
07:59 22.01.2011
A jak wszystkie wyjazdy na ktorych byles beda mialy relacje, to zabierzesz sie za te na ktorych Cie nie bylo? :) To by bylo niezle wyzwanie :)
miszczu komin
Przemek Mrozek
14:10 22.01.2011
Jak napisze relacje, to może potem zacznę więcej jeżdzić:)
azari
Piotr Idzi
14:25 22.01.2011
Okej, niech tak będzie :)
wojtek_bleble
Wojciech Łazowski
16:50 22.01.2011
Komin a co z Twoim poprzednim gadżetem? spotkanie z podłożem czy "cuś"?
...chociaż ja dobrze wspominam azymuty w Twoim i Azara wydaniu ;)
miszczu komin
Przemek Mrozek
23:09 22.01.2011
Poprzedni gadżet dokanał swojego technicznego żywota. Po tym jak kompletnie zalał się wodą pod Tatrami i przestał pokazywać wysokość, ostatnio gubił sygnał satelitów. W związku z tym zdecydowałem się go rozebrać. Ostatnio przywracał go do zdrowia Abdul, ale pełnej sprawności już nie odzyskał. Będę go niedługo znów testował, zobaczymy na ile jeszcze będzie się mógł przydać. Przy okazji planuję napisanie testu porównawczego obu modeli.

Dodaj komentarz: