Wyjazd wielodniowy: 22.07.2023 (sobota) - 23.07.2023 (niedziela)

Warczące Orle Gniazda

Mapa Szlak Orlich Gniazd 2023 - część 1 Mapa Szlak Orlich Gniazd 2023 - część 2 Trasa: Szlak Orlich Gniazd (Częstochowa - Kraków)
Dystans: 201 km
Przewyższenia: 2200 m
Rowerzystów: 11
Gleb: 1
Gum: 0
Charakterystyka:
Wyjazd wielodniowy
Pewnego mroźnego zimowego dnia padł pomysł, żebyśmy kiedyś przejechali klasyka, czyli Szlak Orlich Gniazd. Gdy w lipcu słońce dogrzało, a dzieci pojechały na wakacje na starcie stawiła się dzielna ekipa 11 osób.

Plan wycieczki był rozpisany na dwa dni - startujemy w Częstochowie i pierwszego dojeżdżamy do Rabsztyna, gdzie nocujemy na polu namiotowym, a drugiego dnia dojeżdżamy do Krakowa. Logistyczny majstersztyk, rowery i część osób pojechały busem (protip: jak zapakujesz rower w pudełko telewizora OLED to mniej nim rzucają ;) ), reszta pociągiem i już przed 10 zaczęliśmy kręcić w stronę Krakowa.

Trasa typowo gravelowa, przeważnie asfalty i szutry, w 100% przejezdna bez pchania roweru. Widoki - przepiękne, chyba nie doliczyliśmy się wszystkich 11 zamków, ale te które widzieliśmy robią wrażenie (głównie na Śląsku). Obyło się bez gum, aczkolwiek pękł jeden łańcuch. Niektóre osoby pobiły rekord odległości przejechanej jednego dnia! Ogólnie zgrupowanie bardzo udane, szlak mocno polecamy i widzimy się za tydzień pod Tatrami.

Autor relacji:

kamil


Uczestnicy:

abdul
Artur
aga
Agnieszka
agoo
Agnieszka
ania
Anna Idzi
Gleby: 1
azari
Piotr Idzi
kamil
Kamil
marcin
Marcin
sergio
Tomek
?
jurek_
Jurek
?
krzysiek_
Krzysiek
ela
Ela

Zdjęcia:

Tagi:

Częstochowa Szlak Orlich Gniazd

Komentarze:

brak

Dodaj komentarz: