Forum

Artykuły

Komentarze do: Warczący test kubków termicznych

Piotr
12:57 2.07.2015
Dzięki za ten test. Zastanawiałem się jaki kubek kupić dziewczynie do pracy, a nie byłem w temacie. Zaś kubki w marketach z przesuwanym zamknięciem, skutecznie mnie odstraszały.
Marek
09:11 26.11.2015
Witam, bardzo dobry test :). Niemniej jednak na innych forach przeczytałem, że w kubku Primus, po zalaniu wrzątkiem i wstrząśnięciu potrafi wystrzelić korek (to bardzo duża wada). Jednocześnie nie można się doszukać w internecie informacji na temat mycia korków podwójne wieczko powoduje, że tylko w kubkach posiadających rozkręcany korek można go wyczyścić (pożądane przy spożywaniu kawy z mlekiem - wytwarza się kleisty osad, który odrywa się w postaci farfocli). O kubku Contigo znowu przeczytałem na innym forum, że znacząco nagrzewa się wieczko, (posiada jedną warstwę) ciężko się napić nie parząc sobie ust. Może przydałoby się uzupełnić test o takie dane. Przymierzam się do kubka Fjord Nansen Lando i nie chciałbym, żeby w plecaku po przejściu kilku kroków kubek się rozszczelnił od zbyt gorącego płynu:). Pozdrawiam Marek
Radek
20:48 28.11.2015
Ja zastanawiam się nad zakupem zwycięskiego kubka ale poczytałem że po zalaniu gorącą cieczą pokrywka lubi wystrzelić ponieważ jest zakręcana na zaledwie jeden gwint. Czy podczas testu zdarzyły się takie sytuację. Jeśli kubek w plecaku by się rozszczelnił to nie za ciekawie by było.
Maciek
Maciek Dwornik
12:44 27.12.2015
Używam tego kubka od dwóch lat. Poza tym, że zeszła cała czarna farba i jest teraz srebny z czarnym wiekiem, nic się z nim nie dzieje. Ani razu mi nie wystrzelił, choć zawsze przed zakręceniem czekam kilka minut i zamykam na wciśniętym przycisku, by wyrównać ciśnienia. Być może ktoś na zamkniętym otworze zakręcał, wbrew instrukcji. Wielokrotnie wrzucałem go do plecaka i ani razu nie wylało się (przed wrzuceniem oczywiście wykapywałem resztki cieczy z ustnika). Generalnie polecam.
azari
Piotr Idzi
07:53 31.12.2015
Testowanego Contigo używam już dwa lata - po tym czasie działa dalej bez zarzutów. Z tym poparzeniem przez wieczko to trochę abstrakcja. Poparzyć się można, ale dopiero co zalanym wrzątkiem do kubka - nic odkrywczego ;) Samo wieczko natomiast jest po prostu lekko ciepłe.
Justyna
22:12 10.05.2016
Ostatnio kupiłam contigo na epraktyku. Najlepszy kubek termiczny jaki miałam. Szukałam długo czegoś właśnie co mi potrzyma ciepło i nie rozleje po aucie całej kawy ;-) Super jakość warty swojej ceny. Wiadomo są jakieś tańsze badziewia za 20zł ale jakość już nie ta sama...
KD
20:35 17.05.2016
Osobiście używam kubka termicznego OUTER, trzyma ciepło ponad 12 godzin.
Marcel
09:54 8.07.2016
Przerobiłem contigo, primus, fjord nansen, kubki ogólnie dobre jakościowo ale za tą cenę 4 godziny ciepła to dla mnie za mało. Sebastian Nikiel (http://s-nikiel-mojegory.pl) testował ostatnio fajne kubki t-ready, kilkanaście godzin, kupiłem sobie jeden taki i jest super. T-ready miażdży popularny contigo pod kątem parametrów jak i cenowym - jest połowę tańszy.
abdul
Artur
18:11 10.07.2016
Ciekawy kubek, tylko pytanie czy nie po to rozdziela się kubki od termosów bo są odpowiedzią na różne zapotrzebowania? IMHO półautomatycznwmu korkowi tyle samo do kubka co do termosu, a ten drugi o podobnych parametrach termicznych można mieć za 30pln. Na pewno jest to jakiś kompromis, który zmajdzie zwolenników, ale nie można raczej na jego podstawie przekreślać wspomnianych graczy.
Piotr
10:37 9.10.2017
Polecam sprawdzić Mighty Mug.
Bardzo fajne kubki, zarówno na podróż (stalowe) jak i do krótkich dojazdów do pracy (plastiki)
www.mightymug.pl
Robert
10:12 2.11.2017
Kubek Fjord Nansen Lando użytkuję od niespełna 4 lat. Jestem bardzo zadowolony. Wcześniej miałem kubek innej znanej firmy, który kompletnie nie spełnił moich oczekiwań. Podczas użytkowania po około 2,5 roku zepsuł się korek, można go jednak dokupić osobno. Widzę, że ciekawą alternatywę przedstawił @Marcel, czyli T-ready.

Dodaj komentarz: